Heilige van de dag

Op deze pagina vindt u toelichting bij een heilige uit de Romeinse kalender en/of het Romeins Martyrologium.

Aloysius Gonzaga

21 juni

De heilige kloosterling Aloysius Gonzaga (+ 1591) stamde uit een geslacht van vorsten en was zeer bekend om de onschuld van zijn leven. Nadat hij zijn overgeërfde voorrangspositie had overgedragen aan zijn broer, sloot hij zich te Rome aan bij de Sociëteit van Jezus. Hij overleed op nog jonge leeftijd, toen zijn krachten het hadden begeven tijdens het bijstaan van pestlijders.

Paulinus van Nola

22 juni

Na het ontvangen van het doopsel te Bordeaux en na het neerleggen van zijn consulaat werd Paulinus (+ 431) van een zeer aanzienlijk en rijk iemand, arm en nederig voor Christus. Hij vertrok naar Nola in Campanië naar het graf van de heilige priester Felix om het voorbeeld van diens leven van nabij te volgen. Hij leidde met zijn vrouw en metgezellen een ascetisch leven. Hij werd vermaard om zijn geleerdheid en heiligheid. Bisschop van Nola geworden, hielp hij de pelgrims en steunde hij ijverig de ongelukkigen

John Fisher en Thomas More,

22 juni

De heilige martelaren Johannes (John) Fisher, bisschop, en Thomas More (+ 1535) werden gevangengezet in de Tower van Londen in Engeland wegens hun verzet tegen koning Hendrik VIII in het conflict over diens verwerpelijk huwelijk en het primaatschap van de paus van Rome. Johannes Fisher, bisschop van Rochester, was een zeer beroemd man omwille van zijn geleerdheid en waardigheid van leven; hij, werd op bevel van de koning zelf op deze dag voor de gevangenis onthoofd. Thomas More was een zeer integere huisvader en de rijkskanselier; hij stierf de marteldood op 6 juli vanwege zijn trouw aan de katholieke Kerk.